Pınar Mallı Kimdir ?

Öncelikle insan olmaya çalışan bir kadın, anneliği öğrenen-oğlu llgaz ile büyüyen bir anne, Dünya Ebeler Günü’nde doğan bir Ebe, Geb-be Hamile Danışmanlık Merkezi’nin kurucusu, Geb-be blog yazarı, her şeyin pozitifini görmeye çalışan ben Pınar MALLI…

İletişimin vazgeçilmezinin güler yüz olduğuna, gelişimin sürekliliğine inan, bir işi yaparken tez canlı, öğrenirken ve yazarken de bir o kadar heyecanlı, konuşurken samimi, dinlerken sabırlıyım…

Üniversite yıllarında, hocalarımın desteği ile “Kadın ve Ergen Cinselliği” hakkında makaleler yazdım, kongre ve seminerlere katıldım.2007’de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ebelik Bölümünden ikincilikle mezun oldum ve Ebe oldum.

Mesleki tecrübemde ise, İstanbul’da Yeditepe Üniversitesi Hastanesinde, Karma Cerrahi ve Klinik Eğitim Hemşireliği sonrasında Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi- Bebek Odası ve Doğumhane Sorumlusu olarak görev yaptım.

hypnobirthing: the mongan method
hypnobirthing: the mongan method

Çalışma hayatımda da gördüm ki; “şimdiki aklım olsaydı…, eğer bilseydim; benim doğumum daha faklı olurdu!” diye biten cümleler ve yeni annelerin doğum sonrası bebeğinin bakımında tecrübesizliğin getirdiği endişeler, “doğru mu yapıyorum, ya canı acırsa, neden sürekli ağlıyor” gibi soru ve sorunlar, beni “bir ebe olarak ne yapabilirim” diye düşünmeye ve daha çok çalışmaya itti. Doğal doğum adına keyifli hamilelik için 2012 yılında, Ebeler Derneği’nin Düzenlediği “Doğuma Hazırlık Eğitici Eğitimi Kursu” na katıldım, SANERC tescilli Ilk Yardım Uygulayıcı Eğitimi Sertifikasını aldım, 2013 yılında Janet Balaskas’tan Uluslararası Aktif Doğum Eğitimcisi sertifikamı aldım ve 2014 yılında HypnoBirthing Instutie’den Hypnobirthing uygulayıcısı eğitmeni oldum.

Kaygıların keyifli hamileliğin önüne geçmemesi, anne ve baba adaylarının yalnız olduklarını düşünmediği, hamileliğin bir hastalık olarak algılanmadığı bir dünya olmasını istedim. Doğum yolculuklarının destekçisi olarak daha çok anne ve baba adayına ulaşabilmek, Ebelik vizyonunu genişletmek için kalıplara sığamadım ve kendi kanatlarım ile uçma kararı aldım, geb-be doğdu.

Anne olmaya dair, hamileliğe, HypnoBirthing ve Acitve Birth ile doğuma hazırlık eğitimi, bebeğinize ve bakımına, ilkyardım, lohusalığa ve emzirmeye dair eğitimler veriyor ve doğum destekçisi olarak annenin yanında doğumuna giriyorum. Ayrıca geb-be dışında çeşitli merkezlerde de bu eğitimlerimi veriyorum. Farklı kongre ve seminerlere konuşmacı olarak katılıyorum.

Ayrıca; yazarak, paylaşarak, telefonlarınıza, bilgisayarlarınıza, her nerede ne yapıyorsanız sizin hayatınıza misafir olarak, bu sefer de gebbepınar oldum. Blogumda uzman gözü ile yazılarımı yazarken- hamilelik günlüğüm ile başlayan anneliğimin bu gününe kadar gelen günlük yazılarım ile de artık varım.

Kalp kemerlerini boşa alıp, danışmak için – öğrenmek için hazır mısınız?

Ben desteğe ve paylaşıma hazırım da 😉 Sevgi ve enerji ile kalın,

Pınar Mallı

Geb-be Hamile Danışmanlık Hizmetleri Kurucusu, Ebe, HypnoBirthing ve Aktif Doğum Doğuma Hazırlık Eğitmeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
kombi - kombi servisi ataşehir - istanbul seo uzmanı - modüler su deposu - grp modüler su deposu - web tasarım ajansı