BlogGebbePınar 'ın Annelik Hali

Ilgaz 365 Günlük Oldu

FullSizeRender (4)

Anne olan arkadaşlarım ilk yıl koşa koşa sonrası ise uçarak geçecek demişerdi anneliğin. Gerçekten de öyleymiş diş sancısı, aşı sonrası acaba ateş olur mu diye gece nöbetlerinde gece geçmek bilmezken; sağına soluna dönmesi ile büyüyor dediğin cücük, oyuncaklarına etrafında ki objelere uzanmaya başlıyor emekliyor derken yürüyor, bir uyanmışsın memmmmeee diye memende bir bakmışsın mutfakta yemek yaparken paçanda annnnee, akşam zilin sesini duyması ile babbbba baaa … Bu arada ek gıdaya başlıyor, uyku düzeni derken evde tek başına bebek bakmanın zorlukları ve koca bir kucak güzellikleri ile geçmiş mi bir yıl… geçmiş!

Ben farkına varamadan kocaman bir yıl geçmiş, arkadaşım Büşra uyarmasa farkına da varmayacağım orası ayrı. Bebeklerimiz arasında dokuz gün var kendisi harıl harıl doğumgünü hazırlıklarında ben ise çiçek çiçek dolaşan kelebek misali aklım havada. Konuşmamız sırasında “ eee Ilgaz’ın doğum günü hazırlıkları nasıl gidiyor?” dediğinde ben de bir kal hali, bir dil tutulması, bir gün ortasında yaşanan güneş tutulması gibi karardı gün 🙂 “ Daha var canım” dedim. Dedim de takvimi göstermesi ile sadece iki hafta kaldığını olduğunu anladım :/ ben zamanın nasıl geçtiğine mi, bu kadar az zaman kaldığını mı düşeneyim bilemedim.

Eve gittiğimde aile içinde bir kutlamaydı amacım, gece yattığım da eve sığamayacağımızı düşünürken, eşim ile yaptığımız konuşma sonrasında anne-baba olmamızın yıl dönümü vesilesiyle parti yapalım dedik, zaman az olmaz derken sabah Büşra’nın ben oranizasyonu üsteniyorum demesi ile son karar verilmişti.

Akşam konsept önerisi, yapılacaklar- alınacaklar-giyilecekler derken hazırlıklar başlamıştı bile. Hem de kendi oğlunun doğum günü hazırlıklarından vakit arttırıp, minnettarım.

Hatta bir telefon ile tabi ki yanınızdayım diyen fotoğrafçımız bile olmuştu. Bu kadar kısa süre içinde randevu alabildiğim için ne kadar da şanslıydım.

Nasıl olsa birinci yaş hatırlamayacak ki, büyük bir kutlamaya gerek yok diye düşünceler arasında, bir yılın üstesinden gelebilmiş anne-baba olarak da bir kutlamayı hakkediyorduk. Bu bir yıl içerisinde acemi anne-babalık, uyku düzeni, huzursuz, vakit ayırmama gibi sebeplerle görüşemediğimiz bir çok dostumuzla bir araya gelmek için de bundan daha güzel bir sebep olabilir miydi 🙂

12 Mart Cumartesi Pırıl Pırıl bir havada, gelen dostlarımızın ailemizin güler yüzü, gelemeyen dostlarımızın iyi dilekleri ile Tuzla Marina’da kutladık.

Sizlere de fikir olması ve hazırlıklarınızı kolaylaştırması ayrıntıları sizinle paylaşmak istedim.

1.yaş doğum günü için konseptimiz ILGAZ’IN ÇİFTLİĞİ idi. Sosyal medya paylaşımlarımız ise #Ilgaz365günlükoldu ve doğduğu gün de kullandığım #bugüngünlerdenılgaz idi.

ILGAZ’IN KONSEPT KIYAFETİ

Ilgaz (60)Çiftlik olunca konsept bahçıvan pantolon çok aradım. Tabi zaman iki hafta olunca bulamadım. Diktirmek için de vakit yoktu. tabi şimdi vitrinlerde görüyorum. işte arayınca bulunmuyor, yakın bir arkadaşınızın düğünü olur kıyafet bulamazsınız, öylesine vitrin bakmaya çıkarsınız zilyon tane misali 🙂

neyse efenim gelelim o güne, cücük Ilgaz’ın kıyafetlerine;

Pantolon; B&G

Askılar; B&G

Gömlek; H&M

Ayakkabılar; Moots

Boyunluk; Tuzla da yerel bir butik

yedek olarak bir gömleğimiz daha vardı ama gerek kalmadı.

ILGAZ’IN ÇİFTLİĞİ SUNUM MASASI

Ilgaz (23)

Konsept çiftlik olunca doğaldan küçük bir kaç nokta dışında her şey doğalın aynısıydı. Konsept malzemelerinin hemen hemen hepsi Han Dizayn’a aitti. Kekler- Şekelerlemeler odağında bir masadan ziyade meyveler, çiğ kuruyemişler ile konsepte bir renk katıldı. Meyveler ve konserve kavanozlar Carrfeursa’dan alındı. Sepetler Koçtaş’tan üç boy toplam 49tl’ye aldım.

 

 

Ilgaz (14)Han dizayn Emel Hanım’ın boyadığı tavuktan tazecik yumurta 🙂 içine biraz şekelemeli yumurta sıkıştırmış olabiliriz yetişkinlere şaka için 🙂 şekerleme ve yumurta AVM’lerde ki harribo standından. İstenen çeşit ve miktara göre kilo fiyatı değişiyor.

 

 

 

 

Ilgaz (21)Ilgaz (18)İşte karşınızda Ilgaz detox suyu, o kadar yenileni hazmetmek için  :)En sevdiğim ayrıntılardan biri Karaf, sunum masalarında çok severim. Pendik te bir züccaciye mağazasından 60 Tl’ ye almıştım.  Şişeleri Paşabahçe mağazalarından bulabilirsiniz. Ya doğum gününüze vakit varsa, süt – ayran şişelerinizi biriktirebilirsiniz.  Süslemesi  bendenize ait. Pipetler karton The Company mağzaları vintage serisinden aldım. söylemek gerekirse detox suyu parti sonunda kalmadı 🙂 nedense erkekler içmedi, nedir acaba bu diyet ve detoxlar ile  dertleri :))

 

 

Ilgaz (26)Karpuz çanta ve bir üst resimde şişelerin içinde bulunduğu karpuz tepsiye bayıldım. Han dizayndan kendime de istedim, tatil valizi olarak :))

ve çilek kim hayır diyebilir ki 🙂 En sevdiğim.

ve konsepti tamamlayan bizi kırda bayırda hissettiren çim halı, Koçtaş’tan bize 8 m2 oldu o da 280 Tl ‘ye aldım. At ve Keçi’ler Pastel Baby Studio’dan 🙂

 

Ilgaz (15)

 

Ilgaz’ın çiftliğinin Korkuluğu. Anneme anlatma birlikte leb demeden leblebi yaptı resmen 🙂  tabi yaparız dedi, bir gecede “annane emeği” olan uçurtma çıtasından korkuluk. Maliyeti 21 tl 🙂 emek ise; paha biçilmez.

Sarı canlı kasımpatı çiçekler ise, Büşra teezemizin akşam pazarı pazarlığı ile bolca bolca alıp masayı donatması ise yüüs puan:)

 

 

 

 

 

Ilgaz (27)Söz konusu bahçe ise sempatik bir yılan olabilir ve bahçede giyilmek üzere sarı çizmeler olmazsa olmazlar. ve bahçeden toplanan soğan ve patates hemen orada. Bir soluklanmak için içilecek çay da hazır 🙂

Çizmeler B&G ‘den igor marka 79tl ‘ye aldım.

Kütükler Tuzla da bir restoranın taş fırını için aldığı odunlardan rica ettik. Ilgaz’a doğum günü hediyesi verdiler 🙂

 

 

veeeee tam açıdan sunum masasının görünümü;

Ilgaz (77)

 

Davetli masalarında ise yetişkin ve çocuk olmak üzere iki menü hazırlandı. Yetişkinler için; Kısır- su böreği- z.yağlı sarma- tatlı/tuzlu kurabiye servisi yapıldı ve içecek olarak çay ikram edildi. Çocuk menüsünde; karışık tost, patates kızartması ve sosis tava vardı. İçecek olarak ev yapımı limonata.

 

ILGAZ’IN ÇİFTLİĞİ PASTASI

Ilgaz (10)Ilgaz (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasta görseli internette görsellerden bulundu.Ilgaz (8)

Has Fırın Pasta atölyesine verdik aslından

kat kat güzel bir pasta

yapmışlar. Bakmalara doyamadım.

Pasta ücreti mekan – yemek bütçesi içinde olduğu için net yazamıyorum 🙁 Piyasa da, şeker hamurundan pastalar, iki boyutlu ve üç boyutlu olma durumlarına göre ortama 14-20 tl arasında kişi başı fiyat ile yapılıyor.

 

 

 

HEDİYELİKLERİ

Tabi ki kahvaltı masalarını renklendirip, çocuklara eğlence ile yumurta yemesine yardımcı, Ilgaz’ın çiftliği konseptine en uygun yumurtalıklar 🙂 Han Dizayn Emel Hanım’ın ellerinden çıktı.

Ilgaz (12)

IMG_7178

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğum günü çocuğunun annesi ve babası konseptine gelince ise;

Anne kişisi, çiftliğin hanım ağası modunda, azıcık şımarık, anneliğinin birinci yılında gururlu…böyle bir ana şahit olduğu için şükür doluydu.

The Kocca ise, renk olarak bana uymuş boyunluk ile ise konsepti yakalamıştı 🙂

Ilgaz (175)
Aşkın sarışın esmer hali!
Ilgaz (131)
1 yıl; ne günler geçirdik, çak dostum 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONSEPT BÖYLEDİ PEKİ YA YAŞANANLAR 🙂

Ilgaz (463)

 

Ilgaz (413) Ilgaz (527) Ilgaz (424) Ilgaz (535)

Hatırlamayacak hiç bir şey anlamayacak diye düşünenler için, bu fotoğraf. Belki de Ilgaz gibi partinin kendi için yapıldığının farkında olup ve sizden daha çok eğlenen de olabilir.

video da paylaştım izlemek isterseniz: https://www.instagram.com/p/BC3ngaCAyWe/?taken-by=gebbepinar

 

 

 

 

 

Ilgaz (376)
Konsept ilgi çekici olunca Ilgaz için de davetli arkadaşları için de oyun alanı gibi oldu 🙂
Ilgaz (199)
ilk geb-be bebeği ŞİMAL 🙂 Konsept ilgi çekici olunca Ilgaz için de davetli arkadaşları için de oyun alanı gibi oldu 🙂

 

 

 

 

 

 

diğer bir tarafta ise annelerin de kendini oyuna kaptırdığı anlar da vardı :)
diğer bir tarafta ise annelerin de kendini oyuna kaptırdığı anlar da vardı 🙂

 

Bugün masal tadında olmuşsa bugün bize, Hansel ile Gratel cadının şekerlemeden evini yemişlerse, Ilgaz’ın Çiftliği de yenilebilirdi o zaman 🙂

Ilgaz (217)

Ilgaz (550)

 

 

 

 

 

 

 

IMG_6200

… ve genlerde dokuz sekizlik bir ritim gizli ise, her ne kutlama her ne konsept olursa olsun “a be kaynana” ya ya da “Ankara’nın bağları” na bağlanır :)) bayıla bayıla güüübecikler atıldı 🙂

Ilgaz (567) Ilgaz (594)

 

 

 

 

 

 

 

İyi ki dediğimiz harika bir gün oldu. Uzun zamandır görmediğimiz acıda sevinçte bir olduğumuz dostlarımızla, ailelerimiz ile hep birlikte ağzımız kulaklarımızdaydı.

 

Kalbimde o kadar çok teşekkür var ki? ama ilk önce Oğluma teşekkür ederim sonra The Kocca'ma böylesine güzel anları yaşattıkları için bana...
Kalbimde o kadar çok teşekkür var ki? ama ilk önce Oğluma teşekkür ederim sonra The Kocca’ma böylesine güzel anları yaşattıkları için bana…

 

Ilgaz & Ata (32)Büşraaa!!! Bazen kelimler kifayetsiz kalıyormuş, anladım bugün… “İyi ki” ler yetersiz, şükürler çok, annelik seninle çok güzel. Desteğin çok kıymetli. Oğlunun doğum günü hazırlıkları devam ederken, organizasyonu üstlendin. Gece-gündüz iletişimde kalarak destek oldun, titizlendin, tüm imkanları seferber ettin. Profesyonel iş yapanlara taş çıkartacak harika bir konsept çıkardın. Harika oldu yahu 🙂 Seni de Aileni seviyoruz.

 

 

Ilgaz (324)Han Dizayn’ın sahibesi işinin profesyoneli, kalbinin güzelliği yüzüne yansımış güzel kadın, anne Emel Hanım… Emel Ablam. dükkanın anahtarını verip seç istediğini diyebilecek kadar kalbi zengin, hepimizden önce konsepti kurmak için gelip en ince ayrıntısına kadar titizlendin,kestin biçtin,boyadın… son dakika aksiliklerine harika çözüm önerilerin ile içimize su serptin. emeğin büyük, Allah razı olsun.

 

 

Tatlı Nihan, yaşı küçük aklı büyük- algıları açık, sorumluluk sahibi güzellik. Büşra ile tanışmamızın sebebi. Ertesi gün gireceği üniversite sınavına rağmen bizimle olup etiketlerine kadar ilgilendin. Allah da sana hep gebbepınar mutluluğu versin :))

 

Ilgaz (366)
öpüüüüyoom kız sizi 🙂

Güüüüülçin, doğumumda yanımda harika kareler yakalayan, eli hızlı, kalbi kocaman, dili naif harika kadın. Bugün de bir telefon ile koşup geldin, yalnız bırakmadın. Senin emeğin ile bize ölümsüz hatıralar kaldı. Doku photography ile işlerin rast gitsin hep, kendin gibi hamileler ve anneler ile dolsun günlerin.

Ayrıca kalabalık bizi misafir eden, sünnet düğünü kıvamında gün geçirmemize vesile olan hem arkadaş hem mekan sahibesi Müge, her şey için teşekkür ederiz. Tuzla Viaport Marina Has Fırın ekibine çok teşekkür ederiz.

veeee siz sosyal medyadan hayatımıza misafir olan, iyi dileklerini yorumlarında yazmadan edemeyen, kutlama mesajları ile yüzümüzü gülümseten… kocaaaaaaaaman bir ailem varmış gibi hissettiren gebbepinar dostları, hepinize şükranlarımızı sunuyoruz.

Teşekkürler,

Gebbepınar

 

 

 

 

 

 

 

 

Pınar Mallı

Hamilelik sırdaşınız, doğuma hazırlık danışmanınız ve doğum sonrası destekçiniz Geb-be.com un Kurucusu.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. nice güzel senelere..bir solukta okudum,Allah evlatlarımızı özü sözü doğru,içi dışı güzel ,hayırlı birer insan olarak yetiştirebilmeyi nasip etsin hepimize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
kombi - kombi servisi ataşehir - istanbul seo uzmanı - modüler su deposu - grp modüler su deposu - web tasarım ajansı