GebbePınar 'ın Annelik Hali

Hoş geldim ben!

Merhaba Hayat, Merhaba Dostlar, Merhaba Ben!

image1 (21)Bu sabah sanki sihirli bir değnek değmiş gibi uyandım, kabussuz,uykusunu almış, enerjisi yerinde… eskisi gibi ben gibi… hemen bu videoyu çektim 🙂 progesterone fitil hariç! Uzun zamandır bakmadığım gebelik haftama baktım( nasıl olsa hamilelik haftası hesaplamak deveye hendek atlatmaktan zor, ay hesaplasan ayrı) Neyse ben kendimi ikinci trimestera terfi ettiriyorum 🙂 hoş geldin hamileliğin bal ayları :)) eşlerin de en huzurlu olduğu aylar 🙂

Şöyle bi halime bakıyorum da: bir parmak bir parmak daha açılan Yalan Dünya’da ki Gülistan’a benzeyen saç diplerime, sıkan ve yanlardan nanik yapan simitlerime, bölük pörçük uykulardan oluşan mor halkalarıma, sıcaklardan şişen ayak ve ellerime… hergeçen gün kendini bende buradayım diyen göbeğimi severek güne başlıyorum. Tarkan şarkısını hediye ediyorum kendime “…böyle çok daha güzelsin” oyunuyorum şıkıdım şıkıdım 🙂

Özellikle ikili test sonucunun temiz çıkması, ayrınıtılı ultrason değerleri normal olup bebeğin sağlığının iyi olması dolayısı ile artık kendimle ilgili gerçekleri görmeye başlayabilirdim…

IMG_8334Keyifli Hamilelik  önce benim bakış açımda başlıyor çünkü… Bebeğimiz gelişirken meydana gelen değişikliklere, dalgalanıp duran ruh halime rağmen, ne kadar özel ve şanslı olduğunuzu düşünüyorum. Ördek gibi yürüyor hale gelsem bile, bacak bacak üstüne atamayacak halim ile dalga geçip,  göbeğimi nereye koyacağımı seçemediğim yarım saatçik şekerlemeler ile ayakta dursam da, parmaklarım zeytin yağlı dolma gibi olup telefon bile kullanasam da  “nasıl geçecek”  dediğimiz  o günler geçecek ve asla geri gelmeyecek ve bizim mucizemiz hala bedenimde !!

Vücudumu seviyorum  ve ona iyi bakmaya kararlıyım. Hayatın bize verdiği en büyük mucize vücudumda can buldu ve büyüyor. Bebeğim için, kendim için sağlıkla yaşlanması için ailemin bu bedene iyi bakmalıyım diye söz verdim kendime. Sütun gibi bacaklarım olup, manken gibi gözükmesem de…Göbeğim  ile popom “ben daha çok büyüdüm hayır ben “ diye yarış içinde bile onları seviyorum.

Bebeğin durumuna gelince, gelişimi  haftası ile uyumlu, kalp atım sayısı normal ve ben hissedemesem de kıpır kıpır harektlli…o yüzden adı kıpır şimdilik 🙂 sizin de taktığınız isimler var mıydı?

bu videoyu izleyerek bi mutlu bi mutlu oluyorum 🙂 bu videoyu izlemeye bayılıyorum. İçimde ki kocaman gibi görünen mucizenin sadece 7.7 cm olduğunu bilmek ise şükür sebebi … Yüzü, kulakları bir zuzaylıdan, bir insan yüzü şekline dönüşmeye başlamış:)

IMG_9277Kendimi yeniden bulduğuma göre, hamilelerim de tatilden döndüğüne göre artık geb-be de dersler başladı 🙂

Üniversiteden yurt arkadaşım, aynı odada sekiz kız kaldığımız günlerden kalan yedi dostumdan biri evleniyor, düğününe gitmek uçağa binmek gerekiyor, bakalım izin çıkacak mı doktordan?

Kendinize verdiğiniz sözleri uygulayabildiğiniz günlerde kalın,

Gebbepınar

 

Pınar Mallı

Hamilelik sırdaşınız, doğuma hazırlık danışmanınız ve doğum sonrası destekçiniz Geb-be.com un Kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
kombi - kombi servisi ataşehir - istanbul seo uzmanı - modüler su deposu - grp modüler su deposu - web tasarım ajansı