GebbePınar 'ın Annelik Hali

Hamilelik Tarzım

image2 (13)Yaz hamilesi olmak yazın şartlarından dolayı zorken, sıcaklık, nem, ödem, güneş lekeleri vb. Ama giy şıpıdık terlikleri geçir tiril tiril bir elbise tamam 🙂 Kışın ise; amaaan hasta olmam lazım diyerek aktara dönen dolaplar! Ayakkabılara her geçen gün benim değilmiş gibi görünen ayaklarımı sığdırmak,  karda kaydım, kat kat lahana misali giyinmek ve tam bu boyutuna alıştım derken yeni bir versiyon ile “pişt naber anniş?” diyen bir göbek:)

Bugün yani 24.hafta da Gardropta kıyafet  değişimi vardı! 34 bedenler rafların en diplerine giderken, 36 bedenler üst raflara ve 38 beden kıvamı her türden, şıklıkta vasat rahatlıkta sınır tanımaz kıyafetlere yerlerini bıraktı:):)

Öyle bir ara dönem  ki, yirmili haftalar ile gelen dönem; ergenlikte garson boy vardı ya aynen öyle :):) alsan bi ay sonra olmama ihtimali var, ilerde de giyememe…ee koca da bir medium değil ki kıyafetlerine  ortak ol 🙂

image3 (11)Moda olduğu için değil içinde kendimi kendim gibi hissettiğim kıyafetleri sevdim hep! Bugünlerde ise;  Her sabah ayrı bir seranomi …; ne giysem durumuyla  gardrop önünde nöbet tutan düşünen adam heykeline döndüm :/

Elime aldıklarım ise; hep böyle hep yumuş yumuş rahat rahat, hamilelik üniforması tayt cinsigiller:) üzerine bir tunik, tshirt,hırka, bir gömlek ile tam şu tarz benim oluyor işte 🙂 Günlük hayatı kurtaran, çarşıda, pazarda, sporda, kuaförde, banka kuyruğundan market alışverişine mesela; üzerimde tayt varken önce gebe eğitimi verip ardından doğuma hazırlık egzersizleri derslerini verebiliyorum  çok pratik :)Ayrıca  rahat hem de aldığı kilolar karşında orasını burasını pörtletmeden, eski kotları dizden yukarıya çelebilmek için türlü manevraya gerek kalmadan keyifle giyiliyor :):) Tayt kalp ben!

 

Kot demişken, göbek dolayısyla kapanmayan son düğme sendromu için; Tuniko.com sahibi Hülya geçen günkü hamilelikte kilo alımı ile ilgili yazımı okumuş ve bel çıtı çıtı göndermiş, mucizevi birşey… pantlon, kot giymeyi sevenler için birebir  ne diyorduk şişman hamile yok, sıkan kıyafet var!

Ekstra rahat olarak bir de eşortman var ancak henüz aramız limoni, belki daha soğuklarda…

image4 (8)Ben işim de olsa serbest giyinmenin avantajını yaşıyorum ama özel sektör ya da kamu da çalışan hamile anneler için bu seçimler daha zor oluyor gibi düşünürüm hep, öyle mi??

Ah bir de kurtarıcı bir opak çorap, bir elbise, bir de çizme! Şimdilik eğilip bükülme hareketlerini yapıp, ayağımı rahat yukarıya kaldırabildiğim için  giyerken çıkartırken çizme de sıkıntı yok! Ancak ileride bu işi çook centilmen kocamın :):) Ayakkabı seçiminde ise spor da olsa babet de iki üç santim tabanı olması önemli,ayağı sıkmayan ve rahat. Ayrıca kaydırmaz taban! Göbek öne gittikçe bel kıvrımı giderek çukurlaşır ve yürüyüşlerimiz geriye bir duruş ile olur  bunu ayakkabı ile dengelemek önemli! Ayakkabıları da bunu göz önünde bulundurarak düzenledim, ama kış için yürüyüş için bir spor ayakkabı ihtiyacım olduğu ortaya çıktı! Özgünüm evin beyi  :):)

 

image1 (35)

 

Daha  aşırı hamilelik dönemleri gelmeden; bir plastik cerrahın yaptığı silikonlardan daha muntazam, daha taş gibi olan göğüsleri de koruma altına almak lazım 🙂 balensiz ve içten ekstra desteksiz sütyenler tercih sebebi, hem oluşan süt kanallarını hem de büyüyen meme dokusunu sıkmamak önemli, hamilelik öncesi Küçük beden ölçülü göğüslerin bu büyüme karşında sarkmaması için sütyen kullanmak küçük bi önlem ayrıca ayrıca artan metabolizma hızı ve hormonlar sebebi ile terleme, sıcak basması durumları yaşanabileceği için penye olması teri emmesi açından konfor sağlayacaktır! Hamileliğin daha erken dönemlerinde direkt emzirme sütyeni almamanızı da öneririm, zaten o sürece gelince daha da büyümüş ve o sütyenler olmamış olabilir:)

İç çamaşırı en pamuklusundan, en renksizinden  en lastikizi yapmayanından, en terletmeyeninden 🙂 Hamilelikte en sık görülen durumlardan biri olan idrar yolu enfeksiyonundan- mantardan korunmak için önemlidir zat-I şahaneler, sentetik iç çamaşırı terleterek nemli bir ortam sağlayarak bakteriler için yuva haline gelebiliyor!! Göbeğin altından ya da göbeği kople saranlar rahat ettiriyor, göbek hizası sıkıntı yaratabiliyor :/  tabi burada babane donu değil kastım, yine alımlı yine çalımlı olmaya devam 🙂

Kaban meselesine hiç girmeyelim zira ömrü sanki bir kaç haftaya bitecek gibi ve bu kıyafet yazısını yazma sebeplerimden biri  de bu 🙂  çok kış olmazsın, sübaneke dinimiz amin :):) Sevgili Doğaana sen bana bakma bencillik yapacak değilim! yaşasın pançolar  derim ben de 🙂

Aksesuar olarak ise, şapkalar, şallar harika… Özellikle şallar aşırı göbek ellemeyi severlerden bir koruma kalkanı oluşturuyor !! benden küçük bir tüyo olsun size:)

Bir de kışın vazgeçilmezi patikler, ev terlikleri ve yumuş yumuş çoraplar… özel bir bağ var aramızda 🙂  bir de şu sıcak basmaları olmasa her daim ayaklarımda olacak … Ay bir de bir şey var, pijama ve sabahlık ekürisi 40 hafta boyunca çıkarmak istemediğim 🙂

IMG_1162 Kısaca Hamilelik Tarzım; tarz!

 

Moda olduğu için değil içinde kendinizi siz olarak hissettiğiniz kıyafetler üzerinizde kalsın…

Gebbepınar

 

 

 

Pınar Mallı

Hamilelik sırdaşınız, doğuma hazırlık danışmanınız ve doğum sonrası destekçiniz Geb-be.com un Kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
kombi - kombi servisi ataşehir - istanbul seo uzmanı - modüler su deposu - grp modüler su deposu - web tasarım ajansı