Gebbe Etkinlik

emzirme destek programı; babysensory

sensory1Yazın en sıcak günleri olsa da; konu emzirme ve amaç destek ise çözüm önerileri içimize serinlik verecekse bebekle bile olsa dışarıya çıkmaya değer.

Nam-ı değer madebybushra emziren iki anne iki arkadaş olarak sohbetimiz sırasında; “emziren annelerin sana çok ihtiyacı var desteğe çok ihtiyacı var” demesinin ardından başladı emzirme destek programı. Babysensory Ataşehir de bize ev sahibi oldu.

Davet duyurusu çıktığı gibi o kadar yoğun ilgi oldu ki, dedik ki evet doğru yoldayız.

buluşma günü geldi ve bir birbirinden harika anneler, bir birinden ballı tatlı bebekleri ile bir araya geldik 🙂 altın günü eğlencesinde geçen bir gündü. Bir mezdeke yoktu, o da önümüzde ki programlar inşallah 🙂  Ben şu çok merak edilen emzirme tecrübemi paylaştım. İlk günler nasıldı? Süt arttırmak için neler yaptım? meme başı yaraları? sıcak basmaları- titremeler? meme grevi ve daha nicesinde uyguladığım çözüm önerilerim vardı. sonrasında ise anneleri dinledim onlar anlattı ben dinledim her anne bir birini anlayan bakışlar içinde oldukça, aldıkları cevaplar karşında çatık kaşları gevşeyip dudaklar gülümsemeye başladıkça da doğru yolda olduğumuz katmerlendi.

Mesleki bilgimi emzirme tecübem ile katmerlemiş bir ebe olarak diyorum ki; emzirin memenizin- gücünüzün- sütünüzün yettiği kadar emzirin, özellikle ilk altı ay mutlaka anne sütü verin!! sıkıntılar var ise destek için buradayım, destek için sanal da olsa yanınızdayım… destek için okulum geb-be’deyim. Kendi özgürlük sınırlarınızda istediğiniz gibi bebeğiniz nasıl rahat ediyorsa öyle emzirin!

sensory2Organizasyon konusunda ince fikirli sağ kolum emzirme kardeşim Büşra ağzımız tatlansın, kilolarımız katmerlensin diye bir de pasta yaptırmış 🙂 Babysensory ‘in tatlı ev sahibi Duygu’cum da ikramlıkları ile ortamı cümbüşe çevirdi. Eee yedik tabi 🙂

Ayrıca emziren annelerin süt destekçisi mamipower ile de anlaşıp bugün bizimle olan anneler için de hediyeler organize etmiş.

FullSizeRender

 

 

 

yaz tatiline mola verip geldiğim İstanbul’da gayet tatmin edici bir anne buluşması- emzirme destek programı oldu. Devamı da gelecek,  program anında bile o kadar güzel geri bildirimler aldık ki 🙂

kadehimi bol sütlü- emzirebildiğimiz günler için kaldırıyorum 🙂

Her şey için çok teşekkürler,

sevgiler,

Ebe Pınar nam-ı güzel gebbepınar

Pınar Mallı

Hamilelik sırdaşınız, doğuma hazırlık danışmanınız ve doğum sonrası destekçiniz Geb-be.com un Kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
kombi - kombi servisi ataşehir - istanbul seo uzmanı - modüler su deposu - grp modüler su deposu - web tasarım ajansı