Gebbe Etkinlik

Ebe Pınar ile Öğrenci Buluşmaları: Kocaeli Ebelik Öğrencileri

Kocaeli öğrencileri ile buluşmalarımız hem bir olaylar olaylar zinciri sonrası oluyor. Geçen yıl da güz dönemi bitime ödev sunumları için davet etmişler ancak, kar dolayısı ile kapanan yollar ve benim otuzbeş haftalık hamile olmam dolayısı ile Skype üzerinden bağlantı ile yapmıştık buluşmamızı.

Bu yıl ki buluşmamızda ise annanemin vefat etmesi dolayısı katılamayacağımı bildirdim. Sonrasında aldım bir telefon ise beni çok duygulandırmış ve ders programında değişiklik yaptıklarını benim müsaitlik durumu öğrenmek istediklerini söylemişlerdi. O gün bugün için sözleştik.

12507381_676141389155215_5480064289479489790_nO kadar heyecanlıydım ki, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölümü üçüncü sınıf öğrencilerinin dönem sonu dersinde “Hamilelikten Doğuma Ebenin Desteği” konusunda öğretmen bendim. Öncesinde ise  onların bin bir emekle hazırladığı dönem sonu prezantasyonlarını izledim. Hepsi Nasıl pırıl pırıl, hepsi Nasıl Çiçek. Tüm sunumları ise bir harika.

Doğuma Hazırlık dersleri seçmeli bir ders olmasına rağmen kalabalık bir öğrenci grubu seçmşti. Bunda ders hocalarının Ayla Hanım’ın büyük payı olduğunu izlediğim sunumlardan anladım. Her bir ebelik öğrencisi konusu içselleştirmiş, meslek hayatında uygulayabilmek için can atıyorlardı. Benim için ise; Doğuma Hazırlık Eğitimi, doğumları güzelleştirmek için keyifli hamilelik geçirmelerine destek olabilmek için anne-baba adaylarının yapılacak en güzel şey. Profesyonel anlamda dolu dolu, trend bilgiler ile değil, bilimselliği kanıtlanmış metodlar ile bu eğitimleri verebilmek ve bunlarda profesyonelleşmek en çok da ebelere yakışıyor.

Davetleri ile her zaman onur duyduğum başta Sn. Doç.Dr.Ebe Ayla Ergin, Ebelik Öğrencilerine ve Ebelik Bölüm Başkanı Sn.İknur Ovalı ‘a teşekkür ederim. Teşekkür plaketiniz Geb-be Hamile Danışmanlık Hizmetlerinin baş köşesinde olacak. 12400847_676227869146567_6643615874815121120_n

Kocaeli sağlık yüksek okulu ebelik üçüncü sınıf öğrencisi Ruken Tunç demiş ki;

“Ne desem nereden başlasam bilemiyorum ama ne söylesem az onu biliyorum… Bu kadar güzel bir kadın, bu kadar güzel bir anne, bu kadar başarılı bir EBE ve mükemmel bir İNSAN olabiliyormuş!! Öncelikle davetimize hiç düşünmeden evet dediğiniz ve vakit ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum.. Paylaştığınız o güzel bilgi…ler sayesinde bir kez daha mesleğime aşık oldum ve bir kez daha iyi ki bu mesleği seçmişim dedirttiniz. İleride her nerede çalışırsam çalışayım nasıl farklılık yaratacağımı nasıl insanlara, gebelere destek olacağımı biliyorum! Sizin kadar başarılı olmak dileğiyle! ”

12541160_676269395809081_8582751049059708246_nYaptığım işi sevmek için çok sebebim var, daha iyisini yapmak için de motivasyonum çok 🙂 bir de bu tatlı kızlar Ilgaz’a hediye almışlar, Allahım kendi harçlıklarını biriktirip hem de…

Öğrenci buluşmaları devam edecek ama bunun yeri apayrı olacak kesin…

 

Sevgilerimle,

Pınar MALLI

Geb-be Hamile Danışmanlık Hizmetleri Kurucu, Ebe

HypnoBirthing ve Active Birth Eğitimcisi

 

 

 

Pınar Mallı

Hamilelik sırdaşınız, doğuma hazırlık danışmanınız ve doğum sonrası destekçiniz Geb-be.com un Kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu