Ebe Pınar Gözünden

bebeğiniz doğmaya hazır mı?

image1 (11)Burç konusunu takıntı yapıp doğum tarihlerini ona göre ayarlanan doğumları anlamak istiyorum ama anlayamıyorum:( Sonra çocuğum burcunun özelliğini taşımıyor diye üzülmeler. Taşımaz: bebeğiniz doğum gününü kendi seçmedi, o günde doğmasına karar veren o değil, anne-babası!

Hamilelik serüvenin neden bu kadar uzun olduğunu düşündünüz mü hiç? neden yirmi gün dolunca doğurmuyoruz? İnsan bedeni olarak gelişmemiş miyiz? Daha önce de “Ne zaman doğurcağım? ” diye burada yazmıştım. https://geb-be.com/tarihi-celiski-ne-zaman-doguracagim/ ayrıca diyorum ki:

Her şey vaktini bekler. Ne gül vaktinden önce açar, ne de güneş vaktinden önce doğar. Sen hiç olgunlaşmadan dalından ayrılan meyve gördün mü ya da hasat zamanı gelmeden biçilen buğday… Aşkla merakla beklediğiniz size gelecek.
 

Bırakın olgunlaşsın, bebeğiniz ne zaman doğacağını bilir. Bedeninize ve bebeğinize güvenin.
Tezkere alacak asker gibi takvimden günleri kırmızı ile çizmeyin mümkün ise takvime bakmayın! Son haftalara girdiğiniz de kaldırın şu gün doğacak bebeğiniz diyen telefon uygulamalarını!   Doğumdan birkaç zaman sonra bile özleyeceğiniz anlar bunlar… Bırakın kendinizi göbeğinizin büyüsüne, ileride eşiniz ile gülümseyeceğiniz anılar ile dolmasına müsade edin bugünlerin…

Elbette diğer anne olanlar gibi, sizinde bebeğinize kavuşacağınız miss gibi kokusunu duyacağınız, kadife tenine dokunacağınız, göğsünüzde ısıtacağınız günler gelecektir. Er ya da Geç…

Sevgilerle, Pınar MALLI

Geb-be Hamile Danışmanlık Hizmetleri Kurucusu, Ebe, HypnoBirthing® ve Aktif Doğum Eğitmeni

 

Pınar Mallı

Hamilelik sırdaşınız, doğuma hazırlık danışmanınız ve doğum sonrası destekçiniz Geb-be.com un Kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
kombi - kombi servisi ataşehir - istanbul seo uzmanı - modüler su deposu - grp modüler su deposu - web tasarım ajansı