Ebe Pınar Gözünden

Bebek Konferansı

Sizi yepyeni bir oluşum ile tanıştırıyorum. Heyecanlıyım; neden mi?

IMG_6706

İnsan yaşamının ilk 1000 gününe farkındalık sağlamak amacıyla Hayaller Fabrikası tarafından düzenlenen Bebek Konferansı, ebevenyler, anne ve bebek sağlığı ile ilgili mesleklerde faaliyet gösteren profesyoneller, sivil toplum kuruluşları, sosyal medya kullanıcıları ve basına yönelik bilgilendirme amaçlı bir sosyal sorumluluk projesi olarak 6 Nisan tarihinde Point Barbaros Hotel İstanbul’da gerçekleşecek.

Projesini ilk duyduğum andan bugüne, Hayaller Fabrikası’nın ajans başkanı Şebnem Öğredik Çavuşoğlu konferansı düzenleme amacını; “Bebek Konferansı ile ilk 1000 günün önemini daha çok kişiye duyurmayı, bu yönde daha fazla yaşama dokunmak ve ilk 1000 gün kavramının toplumsal olarak benimsenmesi için yola çıktım” derken, bu yolda ne kadar emin adımlarla ilerlediğini bizzat gördüm.

Bebek Konferansı’nın Danışma Kurulu’nda Kadıköy Şifa Sağlık Grubu İcra Kurulu Başkanı Buket Pilavcı ve Nutricia Medikal Direktörü Yalım Üner yer alıyor. Konferansın Bilimsel Kurul Başkanlığı’nı Çocuk Hastalıkları ve Neonatoloji Uzmanı Prof. Dr. İlknur Kılıç yürütüyor.

Ebe Pınar Mallı olarak benim de içerisinde “Ten Tene Temas” temalı sunumum ile olacağım Bebek Konferansı’nın içeriği; bilimsel temellere dayanan ilk 1000 gün çerçevesindeki konular ve alanında uzmanların sunumlardır. Program akışında yer alan iki panelin ilkinde “İlk 1000 Günde Anne ve Baba Olmak“, ikinci panelde “İş Dünyasında İlk 1000 Gün” konuları ele alınacak. Konferansa özel olarak Dorinsight tarafından Türkiye genelindeki annelerle online olarak yapılan Bebek Konferansı Araştırma Sonuçları da açıklanacaktır. Ayrıca, konferansta ele alınacak konuları kapsayan ve Prof Dr. İlknur Kılıç tarafından hazırlanan “Bebeğiniz ve Siz” konulu kitap da katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılacak.

Her Nisan ayında İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlanan Bebek Konferansı, anne-bebek sağlığı kapsamında çalışan kişi ve kurumları da “Geleceğin Ayak İzleri Ödülleri” ile ödüllendirecek.

Katılımın ücretsiz ve davetiye ile gerçekleşeceği Bebek Konferansı davetiyelerini katılım koşullarını yerine getirerek dağıtan kurum ve kuruluşlardan temin edebilirsiniz.

Aynı şehirde değilseniz, çeşitli sebeplerden katılamıyorsanız www.bebekkonferansi.com üzerinden ve konferansın sosyal medya hesaplarını takip ederek internet üzerinden canlı yayınlanacak olan konferansı izleme fırsatı bulabilirsiniz.

Doğru bir projede yer almanın heyecanı ile inanıyorum ki; Bebek Konferansı çatısı altında ilk 1000 günün insan hayatında önemine inan kişiler, kurumlar ve markalar toplanacak. Türkiye’nin dört bir yanına aynı misyon ile gümbür gümbür gelecek.

Program akışına http://www.bebekkonferansi.com/ ‘dan ulaşabilirsiniz. IMG_6816

Ayrıntılı bilgi için Bebek Konferansı instigram- facebook hesaplarını takip edebilirsiniz.

Sevgiler,

Pınar Mallı

Hamilelik sırdaşınız, doğuma hazırlık danışmanınız ve doğum sonrası destekçiniz Geb-be.com un Kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
kombi - kombi servisi ataşehir - istanbul seo uzmanı - modüler su deposu - grp modüler su deposu - web tasarım ajansı