Ebe Pınar Gözünden

BEBEK ALIŞVERİŞİNE ÇIKMADAN ÖNCE …

shopping for baby

Her kadının içinde, atağa geçmek için hazır bir alışveriş canavarı mutlaka vardır :)  O Canavarın bildiği tel şey “ bunu da al, bunu da al, aa indirimdeymiş bunu da al, hatta kimi zaman gelir ki, daha az kelime kullanır, al, al, al …” Sağ duyunuz zaman zaman kontrolü ele geçirir ama ne fayda. Hele bir de hamileyseniz gebelik hormonlarının da alışveriş canavarı ile iş birliği yapmasıyla iş çığırından çıkabilir :)) tüm yatırımınızı bebek mobilyaları ve bebek eşyalarına yaptığınızı, kendinize ve eşinize ise bir iğne bile almadığınızı fark edersiniz..

Heves etmeniz ve almanız kadar doğal bir şey yok ama hiç kullanmayacağınız şeylere dünyanın parasını vermeyin ve evinizde kalabalık etmesin..Canavar ile ortaklık etmeyin :))

Bebek alışverişi tıpkı düğün hazırlıkları gibi hayal gücünüze ve maddi imkânlarınız ile alakalı bir dünya, fiyatlar, modeller, seçenekler sizi yönlendiriyor.

Bebek alışverişine başlarken, sizlere önerilerim var..

hamile alışverişi

• Mutlaka liste yapın, eşinizin de mutlaka fikrini alın,

(Aç karınla ve liste olmadan yapılan market alışverişlerini düşünün! Öyle bir anda aldığınız ıvır zıvır hala evin bir yerlerinde hiç kullanılmadan duruyordur.

• Eşya gruplama da, doğru ürünleri seçmede daha önce bu yollardan geçmiş arkadaşlar ya da büyüklerden, büyük çoğunlukta internetten faydalanabilirsiniz.

• Alacağınız ürünlerin etiketine/ markasına değil konforuna ve sağlık açısından uygunluğuna bakın.

En önemli olan şey ise sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanız ve kendine güvenen ve saygılı çocuklar yetiştirmektir. Eyvah geç kaldı diye paniklediğiniz, içime sinmedi diye oflandığınız puflandığınız her şey teferruat… Yeni doğan bebeğinizin en çok ihtiyacı olan şey, süt dolu bir göğüs, mis gibi anne baba kokusu ve sıcacık ve huzurlu sesi..

Sevgiler , Pınar …

Pınar Mallı

Hamilelik sırdaşınız, doğuma hazırlık danışmanınız ve doğum sonrası destekçiniz Geb-be.com un Kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu